Jak usunąć blizny potrądzikowe?

Jak usunąć blizny potrądzikowe?

rutinoscorbin

Samodzielne leczenie bądź niewłaściwe postępowanie z trądzikiem, może przyczynić się do powstania blizn potrądzikowych. Zazwyczaj bardzo trudno je usunąć. Przede wszystkim należy z tym się udać do specjalisty. W zależności od rodzaju blizn oraz kondycji skóry, zostanie dobrana odpowiednia metoda usunięcia blizn.

Jedną z nich jest dermabrazja. Przeznaczona jest głównie dla osób z jasną oraz ciemną karnacją. Podczas zabiegu ścierane są poszczególne warstwy naskórka, także i tych głębszych warstw. W wyniku dermabrazji pozostają strupki, które jednak dość szybko usychają i odpadają. Podobne działanie wykazuje laser, jednakże po takim zabiegu, rekonwalescencja może trwać nawet kilka tygodni.

Jeżeli blizny są stosunkowo niewielkie, warto spróbować usunąć je za pomocą peelingu chemicznego. Wówczas na twarz zostają nałożone specjalne kwasy, które usuwa się po upływie kilkunastu minut. Po takim zabiegu, skóra jest zaczerwieniona, a czasem opuchnięta. Dolegliwości te mijają jednak po kilku dniach.

Niekiedy w zmienione miejsca wstrzykiwany jest kolagen. Powoduje to wygładzenie się skóry oraz zanik wszelkich blizn. Najważniejszą zaletą tej metody jest bardzo szybka rekonwalescencja, jednakże zabieg ten należy powtarzać po upływie kilku miesięcy.

zapalenie wątroby żółtaczka pokarmowa