Jakie suplementy stosować w przypadku trądziku?

Jakie suplementy stosować w przypadku trądziku?

Leczenie trądziku nie opiera się wyłącznie na stosowaniu preparatów farmakologicznych. Dużą skuteczność można uzyskać stosując odpowiednią dietę oraz zażywając poszczególne suplementy. Dzięki nim stan skóry może ulec widocznej poprawie. Suplementacja powinna być zatem uzupełnieniem standardowego leczenia.

Dla osób ze zmianami trądzikowymi, szczególnie polecane są witaminy z grupy B. Jeżeli w organizmie jest niewystarczająca ilość witaminy B6, powstają stany zapalne skóry. Warto zadbać także o odpowiednią podaż kwasu pantotenowego. Korzystnie wpływa on na funkcjonowanie skóry oraz przyspiesza gojenie się ran. Należy jednak pamiętać, żeby zastosować się do zaleceń producenta, ponieważ zażywając większą ilość suplementu, można spowodować jego przedawkowanie.

Do innych zalecanych preparatów, zalicza się m.in. cynk, selen, witamina A, E, C czy wapń. Wszystkie one pozytywnie wpływają na kondycję skóry, przyczyniając się do zmniejszenia widoczności zmian trądzikowych. Suplementy nie mogą jednak zastępować pełnowartościowej diety, dlatego warto pamiętać także o prawidłowych nawykach żywieniowych. Ponadto można spożywać specjalne herbatki ziołowe, m.in. z lawendy, które wspomagają oczyszczenie organizmu z toksyn.

poleć lek Cetebe swoim znajomym i pokaż im, że dbasz o ich zdrowie