Leczenie trądziku u kosmetyczki

Leczenie trądziku u kosmetyczki

Zabiegi kosmetyczne są coraz skuteczniejsze w zwalczaniu zmian trądzikowych. Początkowo polegały one głównie na oczyszczaniu manualnym. Obecnie zastępowane są przez jeszcze bardziej efektywne metody leczenia.

Jedną z nich jest mikrodermabrazja, która jest szczególnie polecana dla osób z cerą trądzikową. Dzięki mikrodermabrazji można zmniejszyć widoczność blizn oraz zmian trądzikowych. Ponadto zwęża rozszerzone pory, przez co skóra jest bardziej oczyszczona z wszelkich zanieczyszczeń.

Popularnym kosmetycznym zabiegiem jest również fototerapia. W fototerapii stosowane jest niebieskie światło lasera. W wyniku zabiegu zmniejsza się wydzielanie sebum a zrogowaciały naskórek jest niemal całkowicie usunięty. Ponadto wszelkie zmiany trądzikowe goją się znacznie szybciej. Światło laserowe działa także bakteriobójczo.

Podobne rezultaty posiada laseroterapia. Cechuje się bardzo wysoką skutecznością, jednak zabiegi trzeba regularnie powtarzać. Dzięki laseroterapii skóra jest wygładzona, a wszelkie blizny potrądzikowe stają się mniej widoczne. Zmniejsza się także ilość wydzielanego sebum przez gruczoły łojowe.

Kalipoz Prolongatum ulotka