Trądzik bliznowcowy

Trądzik bliznowcowy

wczoraj kupiłem Avandia 8 bo chciałem szybciej wyzdrowieć

Podobnie, jak w przypadku pozostałych postaci trądziku, również i trądzik bliznowcowy jest wynikiem nieprawidłowej pracy gruczołów łojowych. Początkowo dochodzi do zatkania gruczołu łojowego, przez co zbierająca się w nim ropna wydzielina, nie ma możliwości ujścia. Powoduje to jej zaleganie wraz z jednoczesnym rozciągnięciem i powiększeniem gruczołu łojowego. W miarę rozwoju choroby, tkanka skórna zostaje zniszczona, co powoduje powstanie blizn.

Zaobserwowano, że w chorobie dużą rolę odgrywają czynniki genetyczne. Równie istotne są także hormony płciowe, przede wszystkim androgeny. Początkowo objawy trądziku bliznowcowego praktycznie nie różnią się od tradycyjnej postaci. Po pewnym czasie ulegają one jednak przekształceniu w twarde krostki, które następnie tworzą charakterystyczne blizny.

Wykazano, że poszczególne czynniki mogą przyczynić się do nasilenia objawów. Są to m.in. niektóre leki, jak kortykosteroidy, tabletki antykoncepcyjne, długotrwałe przebywanie w wilgotnym klimacie, ciąża, nadmierne pocenie się. Niekorzystnie wpływają również niektóre kosmetyki kolorowe, głównie pudry oraz podkłady kosmetyczne.

W leczeniu tej formy trądziku najczęściej stosuje się antybiotyki. Istotne znaczenie mają także odpowiednie witaminy, które zapobiegają tworzeniu się blizn. Obiecujące rezultaty występują także po kriochirurgii.

Leczona żółtaczka mechaniczna ma łagodniejsze objawy szczepienia żółtaczka