Trądzik różowaty

Trądzik różowaty

Trądzik różowaty zalicza się do charakterystycznych zmian skórnych, które pojawiają się najczęściej u osób młodych oraz w średnim wieku. Zmiany trądzikowe występują głównie na twarzy, przede wszystkim na czole, policzkach oraz nosie. Choroba częściej rozpoznawana jest u kobiet.

Charakterystycznym objawem trądziku różowatego jest pojawienie się rumieni. Widoczne są one głównie po spożyciu ostrych potraw oraz różnych alkoholi. Zmiany skórne mają charakter wyprysków oraz krostek. Ponadto na twarzy widoczne są naczynka krwionośne. Cera staje się również trwale zaczerwieniona.

Trądzik różowaty częściej występuje u osób, u których wykryto różne zaburzenia hormonalne. Do rozwoju tej przewlekłej choroby przyczynia się również skłonność do alergii oraz nadciśnienie tętnicze. Niekorzystne są także wszelkie problemy żołądkowe, m.in. nadkwasota.

Chorobę mogą nasilić zróżnicowane czynniki, takie jak stres, sauna, stres czy nadmierny wysiłek fizyczny. W przypadku wystąpienia trądziku, należy uważnie wybierać wszelkie preparaty kosmetyczne i chemiczne. Niektóre składniki mogą bowiem niekorzystnie wpływać na stan skóry.

Dla osób z trądzikiem różowatym polecane są kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji cery wrażliwej. Należy bezwzględnie unikać kosmetyków, które zawierają w swym składzie alkohol.

Leczenie trądziku różowatego uzależnione jest od stadium choroby oraz rodzaju zmian skórnych. Bardzo ważne jest unikanie wszelkich czynników, które mogłyby spowodować nasilenie choroby.

objawy zapalenia watroby DERMOSAN N R