Leczenie trądziku u kosmetyczki

Zabiegi kosmetyczne są coraz skuteczniejsze w zwalczaniu zmian trądzikowych. Początkowo polegały one głównie na oczyszczaniu manualnym. Obecnie zastępowane są przez jeszcze bardziej efektywne metody leczenia.

Jedną z nich jest mikrodermabrazja, która jest szczególnie polecana dla osób z cerą trądzikową. Dzięki mikrodermabrazji można zmniejszyć widoczność blizn oraz zmian trądzikowych. Ponadto zwęża rozszerzone pory, przez co skóra jest bardziej oczyszczona z wszelkich zanieczyszczeń. (więcej…)

Czyatj dalej

Sposoby na trądzik

Zaobserwowano, że u osób ze zmianami trądzikowymi, dochodzi do rozwoju i namnażania specyficznego rodzaju bakterii, których pożywką jest wydzielina gruczołów łojowych. Bakterie te przyczyniają się do powstania charakterystycznych grudek i krostek. Dodatkowo, produkowane przez nie wolne kwasy tłuszczowe, nasilają stan zapalny zmian skórnych. (więcej…)

Czyatj dalej

Kosmetyki przeciwtrądzikowe

Osoby ze zmianami trądzikowymi, powinny stosować specjalne serie kosmetyków, przeznaczone dla ich rodzaju cery. Zawierają one substancje, które zwalczają trądzik oraz zmniejszają jego nasilenie. Warto jednak pamiętać, że tego rodzaju kosmetyki wykazują największą skuteczność w przypadku łagodnej postaci trądziku.

Kosmetyki przeciwtrądzikowe mogą być stosowane przede wszystkim przez te osoby, u których pojawiają się zaskórniki otwarte i zamknięte. (więcej…)

Czyatj dalej

Dieta a trądzik

Prawidłowe nawyki żywieniowe umożliwiają zachowanie nie tylko zdrowia, ale także ładnej skóry. Niewłaściwa dieta może przyczynić się bowiem do powstania zmian trądzikowych. W dalszym ciągu trwają prace nad ustaleniem zależności pomiędzy spożyciem niektórych artykułów żywieniowych, a pojawieniem się trądziku.

Osoby z problemami trądzikowymi powinny unikać głównie żywności o wysokim stopniu przetworzenia. (więcej…)

Czyatj dalej

Trądzik – problem tylko nastolatków?

Trądzik jest jedną z najczęstszych chorób skóry. Niemal zawsze kojarzony jest z dorastaniem, bowiem pojawia się głównie u nastolatków. Trądzik może rozwinąć się również w późniejszym okresie, zazwyczaj ok. 30-stego roku życia. Leczenie zmian chorobowych nie powinno opierać się wyłącznie na powszechnie dostępnych kosmetykach. W niektórych przypadkach konieczne jest stosowanie odpowiednich leków farmakologicznych. (więcej…)

Czyatj dalej

Trądzik młodzieńczy

Znaczna ilość nastolatków zmaga się ze zmianami trądzikowymi. Dla wielu z nich jest on powodem kompleksów i utraty pewności siebie. Trądzik młodzieńczy najczęściej spowodowany jest przez zmiany hormonalne, zachodzące w organizmie nastolatka. Trądzik występuje na tych partiach ciała, które obfitują w gruczoły łojowe. W momencie zatkania ich ujścia, dochodzi do nagromadzenia ropnej wydzieliny oraz powstania zmian skórnych. (więcej…)

apteki prowadzą wyprzedaż produktu Isotrex będącego produktem naszej firmy Czyatj dalej