Z trądzikiem na solarium?

Z trądzikiem na solarium?

Trądzik jest problemem nie tylko nastolatków. Ze zmianami trądzikowymi boryka się także spora liczba dorosłych. Wielu z nich stara się zamaskować grudki i krostki, m.in. za pomocą kolorowych kosmetyków. Sporo osób eksperymentuje również z innymi sposobami. Dotyczy to także korzystania z solarium.

Zaobserwowano bowiem, że po kilkunastu minutach spędzonych na solarium, stan skóry znacznie się poprawia. Zmiany trądzikowe są mniej widoczne, gruczoły łojowe produkują mniej sebum. Dzieje się tak, ponieważ promienie UV wysuszają trądzik, jednak efekt ten nie jest stały. Zbyt częste korzystanie z solarium, może co najwyżej pogorszyć stan cery. Skóra staje się wysuszona i jest to najlepszy znak dla gruczołów łojowych, żeby wydzielały jeszcze więcej sebum. Zmiany trądzikowe zaostrzają się, czasem powodując powstanie szpecących, trudnych do usunięcia blizn. Jest to zatem efekt tymczasowy, dlatego osoby z różnego rodzaju trądzikiem, powinny unikać korzystania z solarium.

Ponadto promienie UV mogą przyczynić się do powstania przebarwień. Dotyczy to zwłaszcza tych osób, które niedokładnie zmyły wszelkie preparaty przeciwtrądzikowe. Przebarwienia te bardzo trudno usunąć, przez co dodatkowo pogarszają wygląd skóry.

ProSzkliwo dla dzieci to najnowasza pasta przeznaczona dla najmłodszych dbających o zdrowe zęby